05 март 2018 | Кафе пауза

Невозможна загатка: Дали ќе успеете да ја пронајдете кралицата срце без да погледнете во решението?

Ова е една од најтешките загатки што во моментов кружат околу социјалните мрежи.

Честитајте ѝ го 8-ми март со еден од овие прекрасни цитати од големите умови

„Ако можете да љубите некого, само една личност, со целото свое срце, тогаш постои спас во животот.“ – Харуки Мураками

4 неочекувани предмети што носат негативна енергија во вашиот дом

Ослободете се веднаш од нив и во истиот момент ќе почувствувате олеснување.

Од птичја перспектива: Неверојатни фотографии од колоритниот Шангај

Овие фотографии ја овековечиле чудноста на самиот град, покажувајќи ни го контрастот помеѓу традиционалното и модерното.

Емпатијата е недостижен идеал – секој си го гледа своето

Секој поаѓа од сопствените грижи, притоа, не обрнувајќи ни најмало внимание на грижите што ги мачат другите луѓе.

12 начини да го исчистите вашето тело од токсини и да си го подобрите здравјето

Со помош на детоксикација можете да спречите многу здравствени проблеми кои започнуваат како резултат на изложеност на токсини.

Запознајте ја Лила, најчудниот питбул на светот

Нејзиниот сопственик низ неколку шеги и фотографии ја објаснува нејзината ексцентрична природа.

Вљубете се во личноста што ќе ве научи како да се сакате

Сите велат дека треба да се сакате себеси пред да засакате некој друг. Но понекогаш потребно е да го следите примерот на другите.

Колку добро флертува секој од хороскопските знаци?

Пред да најдете на кое место сте на листава, имајте предвид дека оваа особина не зависи само од знакот, туку и од полот.

Болката и проблемите со здравјето ви кажуваат многу повеќе отколку што мислите

Идејата, или теоријата дека секој може да си „создаде“ болест повеќе не спаѓа во оние теории на кои лекарите ги превртуваат очите.
12