Запознајте ја Лила, најчудниот питбул на светот

Лила е слатко куче со навистина необично однесување. Нејзиниот сопственик, познат светот на Интернетот како xsoup4you, низ неколку шеги и фотографии ја објаснува нејзината ексцентрична природа. За жал, оваа раса кучиња често имаат лоша репутација, најверојатно поради нивната историја на боречки кучиња кои се агресивни. Но, ова е големо недоразбирање бидејќи постојат истражувања кои покажуваат дека питбулите не се поагресивни од другите видови кучиња. Како и секое друго куче, така и тие се однесуваат според начинот на кој се одгледани. А ако тоа е со многу љубов и грижа, нема потреба да се плашите од нив. Погледнете неколку неверојатни фотографии од Лила, како и објаснувањата од нејзиниот сопственик што ќе ве насмеат до солзи.

„Често седи вака, како тоа да е нормално.“

zapoznajte-ja-lila-najchudniot-pitbul-na-svetot-kafepauza.mk.jpg

„И вака спие. Не изгледа како да има ментално нарушување, но никој не може да биде целосно сигурен.“

(2)zapoznajte-ja-lila-najchudniot-pitbul-na-svetot-kafepauza.mk

„Кога ѝ кажувам дека е чудна, ме погледнува вака.“

(3)zapoznajte-ja-lila-najchudniot-pitbul-na-svetot-kafepauza.mk

„Дефинитивно знае да изгледа виновно.“

(4)zapoznajte-ja-lila-najchudniot-pitbul-na-svetot-kafepauza.mk

„Не може да спие ако нозете не ѝ се испружени!“

(5)zapoznajte-ja-lila-najchudniot-pitbul-na-svetot-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

 1. Dragana Reply

  Zdravo. Bi sakala da znam kako mozam kutrevo da go najdam na instagram da go sledam?Vi blagodaram

  • Моника Трајковска Јакимовска Reply

   Здраво Драгана,

   Додадовме линк од профилот на нејзиниот сопственик на Имгур, можеш да го најдеш во воведот на текстот – тоа е единственото место каде што тој објавува фотографии од Лила.

   Поздрав и убав ден

Остави коментар