29 јануари 2018 | Кафе пауза

Филозофија за времето – најдрагоцениот ресурс со кој располагаме

Постои отсекогаш и ќе постои засекогаш, а истовремено можеби ниту постоело ниту пак ќе постои.
Датум: 29 јан 2018
, Автор:

Вистини и митови за кафеавиот шеќер

Тајната лежи во меласата која всушност прави шеќерот да ја има таа фина светлокафеава нијанса, менувајќи го и вкусот, кој добива ароматична и длабоко богата нота.
Датум: 29 јан 2018
, Автор:

Што прави секој хороскопски знак веднаш по сексот?

Ако сакате малку да се насмеете, ви препорачуваме да го најдете вашиот хороскопски знак или знакот на вашиот партнер – гарантираме дека добро ќе се расположите!

Прочитајте го ова ако се плашите дека ќе го избркате со анксиозноста

Анксиозноста е само дел од вашата приказна, таа не е вашата цела книга.

Што прво забележавте на оваа слика? Вашиот одговор открива на кој начин се заљубувате

Кога станува збор за заљубувањето, постојат четири типа луѓе. Ако сакате да откриете во која категорија спаѓате вие, погледнете ја сликава и забележете што прво ќе издвоите на неа.

6 правила за поздрава исхрана во 2018 година

Доволно е да се држите до овие 6 неверојатни и едноставни правила за исхрана и да ја направите 2018-та најздрава година до сега.

5-те фрази со кои психопатите ве тераат да се сомневате во себе

Без грижа на совест, психопатите го користат својот шарм и способноста за манипулирање за да го добијат она што го сакаат.

Музички хитови што полнат 20 години во 2018 година

Во 2018-та година сите овие песни полнат 20 години. Па што слушале луѓето во тој период? Сметате ли дека овие хитови се подобри од денешниве?

Коренот на врсничкото насилство: Лошото однесување на училишните насилници е прикриен повик за помош

„Зошто?“ е прашањето што сите жртви на врсничко насилство сакаат да им го постават на насилниците.

Како стратешки да пиете кафе за да ја зголемите вашата продуктивност?

Дали знаевте дека ако пиете кафе со стратегија, наместо по навика, ќе имате резервоар со енергија кој постојано ќе ви биде на дофат?

Изберете египетска карта и дознајте ја својата судбина

Египетскиот тарот е еден од најстарите кои постојат.
12