26 мај 2017 | Кафе пауза

Филм: Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

Кој прв ќе го најде Тридентот на Посејдон, што ја содржи моќта на морето?

Зошто денешните мажи се слаби, насилни и мрзливи?

Сигурно барем еднаш во животот сте го слушнале ставот дека не постојат повеќе „вистински“ мажи.

13 класици што можете да ги прочитате за 1 ден!

Следниве 13 романи докажуваат дека книгата не мора да е долга за да биде значајна, фасцинантна, комплицирана и убаво напишана.

8-те правила за успех

Законот за привлекување привлече многу големо внимание, но сигурно сте помислиле дека не е многу реален.

Ако вашиот сопруг ги прави овие работи, сте погодиле вистински џек-пот

Ако навистина сте го погодиле брачниот џек-пот, тогаш сигурно имате сопруг со мали навики што го прават вашиот заеднички живот навистина убав.

10 тајни места што се скриени пред вашите очи

Само што ќе помислиме дека знаеме сè за познатите знаменитости во светот, благодарение не Интернетот дознаваме дека не е така.

Можете уште веднаш да се збогатите ако имате некоја од овие 7 работи

Кој не сонувал брзо да се збогати? Изгледа дека некогаш сè што е потребно е едно убаво чистење на домот.

Овие девојки никогаш не завршуваат со лоши момци, а ние ви ја откриваме нивната тајна

Доколку се прашувате во што се крие нивната тајна, сега е време да откриете.

8 реченици кои не смеете да ѝ ги кажете на личноста која доживеала спонтан абортус

Спонтаниот абортус со сигурност е болна тема за разговор, па овие фрази може да предизвикаат поголема штета отколку корист.

8 видови летни обувки кои ги повредуваат вашите нозе

Летото е одлично време за експерименти и едноставно не можете да го поминете без нови обувки.

20 ретки егзотични овошја за кои сигурно немате слушнато

Постојат многу овошја во светот што се издвојуваат со својата уникатност!

3 рецепти за сосови кои се готови за 3 минути

Наместо класични чипсови, изненадете ги пријателите со малку поздрави алтернативи!
12