Овие девојки никогаш не завршуваат со лоши момци, а ние ви ја откриваме нивната тајна

Во што се крие нивната тајна? Едноставно е. Овие девојки знаат како да се однесуваат, како да пристапуваат и како да се придржуваат до неколку едноставни правила.

1-ovie-devojki-nikogash-ne-zavrshuvaat-so-loshi-momci-a-nie-vi-ja-otkrivame-nivnata-tajna-www.kafepauza.mk_

1. Тие ги избегнуваат момците со ниска самодоверба. Сакаат маж кој зрачи со самодоверба и само на таквите личности им даваат шанса.

2. Овие девојки не прифаќаат лошо однесување.

3. Не ги слушаат зборовите, туку сакаат дела. На нив делата им се поважни од какви било ветувања.

4. Уште на почетокот даваат до знаење дека очекуваат почитување.

5. Знаат што заслужуваат и не прифаќаат ништо помалку од тоа.

6. Очекуваат мажот малку да се потруди околу нив.

7. Јасно кажуваат кога нешто не им одговара.

8. Чекаат сè додека не се целосно спремни за првиот сексуален однос со нов партнер.

9. Не се плашат да бидат сами.

Обидете се со овие неколку едноставни совети и најверојатно никогаш повторно нема да завршите со погрешен маж.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар