10 ноември 2015 | Кафе пауза

Што повеќе би истрпеле? 20 незгодни прашања во кои мора да изберете една од 2 ужасни опции

Дали можете да го изберете помалото од две зла? Ова е предизвик во кој мора да се обидете. Па, почнуваме...
Датум: 10 ное 2015
, Автор:

7 причини зошто треба да бидете во врска со личност која знае како да ве насмее

Погледнете ги следниве 7 причини зошто личноста која ве смее е најдобар избор за вас...

Совршено патување: 8 земји со најдобра временска прогноза

Доколку знаете точно каков вид авантура сакате, тогаш многу е лесно да го одберете совршеното место на оваа планета за вас.

Пробајте го ова со вашите прсти: Што кажува оваа древна кинеска легенда за љубовта и односите?

Според една кинеска легенда, палците ги претставуваат родителите; показалците ги претставуваат вашите браќа, сестри и пријатели...
Датум: 10 ное 2015
, Автор:

Најдобрите 4 вежби за експлозивен секс

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да го обликувате своето тело, туку и ќе ви го подобрат вашиот сексуален живот.

7 вистини за посвојувањето кои треба да ги знаат сите оние кои сакаат да посвојат дете

Иако посвојувањето е добро прифатено во нашата држава, сепак постојат многу теми на кои не се разговара доволно.

Што му рекол Бог на секој хороскопски знак кога го создавал?

Имајќи ги предвид карактеристиките на хороскопските знаци, Господ би им ги поделил следниве важни задачи.
Датум: 10 ное 2015
, Автор:

Ново од Eucerin: HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство

Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед, исполнувајќи ги дури и најдлабоките брчки од внатре.
Датум: 10 ное 2015
, Автор: