Што вели вашето омилено домашно милениче за вашиот карактер?

Животните се огромен дел од нашиот живот, па токму затоа и изборот на вашето домашно милениче може многу да открие за вашиот карактер. Секое животно има своја одлика која го издвојува од останатите, па токму на тој начин може да покаже и нешто повеќе за вашите одлики. Па, кое е вашето омилено домашно милениче?

Што вели вашето омилено домашно милениче за вашиот карактер?

1. Куче: Вие емоционално барате многу

Кучињата ве сакаат 100% од времето, без прекин. Секој ден е најсреќниот ден во животот на вашето куче. Тие ве пречекуваат на вратата секогаш ќе дојдете дома, а понекогаш дури и се подмочуваат од преголема возбуда кога ќе ве видат. Никој никогаш не може да ве сака толку многу и толку безусловно како вашето куче.

2. Мачка: Вие не се грижите за ништо

Мачките дефинитивно не се грижат за ништо, бидејќи во нивниот ум тие се ваши сопственици. И ако ве изгубат, нема ни да забележат – исто како да изгубиле слуга што дури ни името не им го знаеле.

3. Риба: Вие се плашите од обврзување

Да бидеме реални, рибата е скоро на исто ниво како растение кога станува збор за одржување и грижа. Дури и потонатото богатство кое е на дното на аквариумот и испушта воздушни балончиња на неколку секунди е поинтересно од самата риба.

4. Змија: Вие сте бестрашни

Вие чувате домашно милениче кое би можело да ве изеде и вас и целото ваше семејство, доколку добие шанса. Токму затоа и мора да ѝ принесувате жртви за да ја спречите да се обвие околу вашиот врат додека спиете. Тоа е причината поради која никој не сака да си игра со вас.

5. Морско прасе или хрчак: Вие лесно се забавувате

Вам дури и најмалите ситници ви се интереси, па токму затоа и можете со саати да се заборавите гледајќи ги овие мали животинчиња кои се губат во лавиринт и да уживате во тоа како никогаш претходно.

6. Птица: Не се плашите да бидете малку чудни

Птиците се малку чудни, да бидеме искрени. Еднаш одамна, тие биле диносауруси, а денес се познати како мали суштества кои живеат во кафез и го копираат нашиот говор.

7. Егзотични животни: Вие сте ладнокрвни

Постои голема листа животни кои луѓето ги припитомиле со текот на времето. Тогаш зошто би сакале да одвлечете тигар од својата џунгла и да го фрлите во вашиот мал кафез?

8. Не сакате животни: Вие сте лоша личност

Постојат само 3 видови животни: оние кои се неодоливи, оние кои се смешни и оние кои се комбинација од двете. Не постои реална причина поради која вие не би ги сакале животните. Освен ако не сте многу добра личност…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар