Зошто треба почесто да консумирате киви?

Зошто треба почесто да консумирате киви?

Кивито е освежително овошје кое има висока хранлива вредност со оглед на фактот дека е богато со витамини Ц и К, калиум, фолати и растителни влакна. Ова овошје е всушност вистински еликсир за здравје и убавина кој штити имунолошкиот систем, го стимулира варењето и поволно влијае врз здравјето на кожата и косата.

Зошто треба почесто да консумирате киви?

Кога не треба да го јадете?

За да имате корист од сите негови придобивки, се препорачува да се консумира најмалку едно киви дневно. Можете да го додадете во јогурт, овошна салата или да подготвите смуди со киви. Но, и покрај тоа што ова овошје има богат и сладок вкус и голем број корисни својства, може да доведе и до несакани ефекти. Така, чувството на чешање и печење на јазикот, кое е многу честа појава при голтање киви, би можело да биде резултат на фактот дека ова овошје е богато со кристали на калциум оксалат, што може да предизвика иритација на мукозната мембрана на усната шуплина. празнина. Во секој случај, препорачливо да се консултирате со лекар доколку не престане чувството на чешање и печење.

Здравствени придобивки од кивито

Кивито е исклучително корисно за нашето тело, бидејќи содржи голема количина на различни витамини, како што се витамин Ц, витамин К, витамин Е, Б3 и Б5, но исто така е извор на минерали, како што е калциум, магнезиум, фосфор и калиум.

Го зајакнува имунолошкиот систем

Благодарение на количината на витамин Б9, или фолна киселина, и витамин Ц, или аскорбинска киселина, ова овошје ја зајакнува коскената срцевина, а со тоа придонесува и за производството на црвени и бели крвни зрнца, кои создаваат антитела и го зацврстуваат имунолошкиот систем.

Помага во борбата против анемија

Поради изобилството на витамините Б9 и Ц, кивито има способност да ја зголеми апсорпцијата на железото, што го прави многу корисно при превенција од анемија.

Природен антиоксиданс

Меѓу многуте предности на кивито е и фактот што ова овошје располага со многу антиоксидантски својства кои играат клучна улога во заштитата на нашите клетки од разни оштетувања.

Лек за стрес

Кивито содржи витамин Ц и магнезиум кои придонесуваат за намалување на нивото на стрес. Бројни истражувања откриле дека кивито е богато со различни соединенија, вклучително и антиоксиданси и серотонин, кои можат да бидат корисни при нарушеното спиење, па затоа ова овошје се смета за вистински седатив.

Поволно придонесува за здравјето на кожата

Поради големата количина на витамин Ц, кивито помага и во борбата против оштетувањето на кожата предизвикано од изложувањето на сонце и загадувањето; ја релаксира и прочистува кожата; ги намалува брчките; го спречува предвременото стареење и го подобрува целокупното здравје на кожата. Освен тоа, благодарение на витаминот Ц, ова овошје игра клучна улога во производството на колаген и на тој начин го подобрува здравјето на ноктите, косата и коските.

Поволно влијае врз дигестивниот процес

Благодарение на неговите природни лаксативни својства, употребата на киви е особено погодна за оние кои страдаат од запек бидејќи го фаворизира варењето и придонесува за апсорпција на хранливи материи.

Совршен избор за ужина

Покрај содржината на влакна, кивито е полно и со вода. Овие компоненти го прават природен чистач кој исто така обезбедува чувство на ситост, што го прави совршена здрава ужина.

Обезбедува заштита од УВ зраци

Благодарение на присуството на лутеин, кој има способност да апсорбира пократки светлосни бранови, како сина светлина и УВ зраци, ова овошје ја штити нашата кожа од штетното влијание на сончевите зраци.

Ја поттикнува циркулацијата

Благодарение на присуството на витамин К и омега-3 масни киселини, кивито има својство да ја разредува крвта, намалувајќи ја можноста за формирање на згрутчување.

Го зајакнува скалпот

Благодарение на високата содржина на витамин Е, кивито е идеално за раст на косата. Ова мало овошје го зајакнува скалпот, ја прави косата посилна и посјајна и го спречува нејзиното опаѓање. Доволно е да приготвите маска за коса од киви: хомогената смеса од киви, јогурт и мед нанесете ја на косата и оставете ја да делува околу 20 минути. По миењето, вашата коса веднаш ќе биде значително поцврста и помека.

Откако прочитавте за здравствените придобивки од кивите, можеби ќе сакате да прочитате и зошто е важно антиоксидансите да бидат дел од вашата секојдневна исхрана.

Извор: elle.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар