Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Оваа сезона најпопуларна е бојата што неправедно беше запоставена многу години: темнокафеавата боја, односно топлата и богата нијанса на чоколадо која конечно ги дочека своите пет минути.

Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Комбинирајте темнокафеава боја со кремови панталони во цигарет крој бидејќи оваа комбинација е класична и едноставна и изгледа деловно и елегантно. Темнокафениот капут е исто така добра инвестиција, како и чизмите во оваа боја кои ќе донесат свежина во вашата гардероба бидејќи тие се комбинираат поразлично од црните.

Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Оваа боја најдобро се комбинирана со неутрални тонови: беж, крем, бела, пудресто-розова, боја на карамела, а се комбинира и со фармерки.

Во секој случај, не плашете се да експериментирате со оваа боја затоа што таа им прилега на повеќето жени и изгледа многу убаво и богато.

Погледнете неколку идеи како да ја комбинирате оваа боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Rodrigues Pinto (@entre_dois) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PAOLA ALBERDI (@paolaalberdi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nisi (@nisi) on


И хеланките се враќаат во мода, па погледнете како да ги комбинирате за да не направите модна грешка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар