Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во разни комбинации, но можат да бидат и многу ризично парче облека. Тие се доволно тесни за убаво да ги истакнат нозете, но нема да ве стегаат и се многу удобни, па можете да ги комбинирате со речиси секоја друга облека.

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Но, ако прекршите едно правило, хеланките можат да ви го уништат целиот изглед. Тие се носат исклучиво со подолги блузи, со туники, па дури и со фустани, но во никој случај не се носат како панталони.

Кога носите хеланки, заборавете на истакнувањето на струкот така што ќе ја ставите кошулата во хеланките или на некои други слични модни трикови.

Носете ги во спортски и во поопуштени комбинации или во поелегантна варијанта како Викторија Бекам.

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Погледнете неколку феноменални начини како да ги носите хеланките оваа зима. Не заборавајте – оваа сезона најмногу се носат црни, карирани и хеланки со животински принт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mara’s Boutique (@maras_boutique_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Patricia | Daily London Style (@peexo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @kristynahh on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by camille | LA/NYC blogger (@charmedbycamille) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Alexis ~ Stylist (@stayathomestylist) on

Погледнете кои чанти се апсолутен моден хит оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар