Згодно тело како на девојките од „Викторија Сикрет“ со 10-минутни вежби

Тајната за изгледот на „Ангелите“, меѓу другото е и во тоа што тие внимаваат на исхраната. Покрај тоа тие редовно вежбаат со лични тренери кои дизајнираат вежби специјално за нив.

Згодно тело како на девојките од „Викторија Сикрет“ со 10-минутни вежби

Иако повеќето од нас не би можеле да си дозволат личен тренер кој ќе им кажува што, кога и колку да јаде, и постојано да ги следи во процесот на вежбање, сепак може да се послужиме со вежбите кои ги практикувале некои од девојките на „Викторија Сикрет“ со помош на личниот тренер Андреа Орбек.

Оваа серија вежби е брза, динамична, претставува предизвик и не бара користење дополнителна опрема. Пуштете „Play“ и почнете да ги топите мастите и да ги затегате мускулите во вашата дневна соба.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Tamara Reply

    odlichno 😀

Остави коментар