Започнете го денот со здраво смуди од авокадо и ф’стаци

Започнете го денот со здраво смуди од авокадо и ф’стаци

Вкусен рецепт, што е богат со хранливи влакна и добри маснотии

Потребни состојки:
  • 1 авокадо
  • 50 грама ф’стаци
  • 1 банана
  • 50 грама кељ
  • 200 милилитри бадемово млеко
  • Лед
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете. Можете слободно да уживате во овој здрав оброк секојдневно, бидејќи е богат со витамини и антиоксиданси.

Расположени сте и за нешто поинакво, но исто толку здраво? Дајте им шанса и на овие полнети круши


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар