Најсмешните фотографии од дивиот свет за 2018 година се објавени, и ќе ви го разубават денот!

Натпреварот за комичен див свет ги најави финалистите за 2018 година, објавувајќи листа од 41 фотографија. Според Том Салам, еден од основачите на натпреварот, стандардот на фотографиите, во однос на квалитетот, секоја година се зголемува. Но, хуморот останува брилијантен, и постојано се вклучуваат нови животни што никогаш досега не биле фотографирани. Додека ги чекаме победниците, чија објава ќе биде на 15 ноември, погледнете ги фотографиите на финалистите и подгответе се целосно да се расположите!

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар