Вуду чај

Вуду чај

Чај со магични состојки

Вуду чај

Потребни состојки:
  • 150 мл црн чај
  • 50 мл бел рум
  • 25 мл ликер Блу курасао
  • шеќер по желба
Начин на подготовка:

Прво сварете го црниот чај и засладете го по желба. Потоа во чаша ставете ги румот и ликерот, врз нив сипете го и чајот и сервирајте.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. jaz Reply

    а кај да набавиме пример ликер Блу курасао ???

Остави коментар