Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска

Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска

Искористете го свежото овошје и направете одличен домашен сладолед

Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска

Потребни состојки (за 8 сладоледи):
  • 150 г свежи јагоди
  • 2 презреани праски
  • 10 поголеми листови од нане
  • 3 супени лажици шербет
  • 360 мл ладна вода

Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска

Начин на подготовка:

Во блендер ставете ги јагодите, 1 супена лажица шербет и 120 мл вода и блендирајте додека состојките не се спојат добро. Земете 8 калапи за сладолед (може да ви послужат и пластични чаши со погодна форма), и наполнете 1/3 од смесата со јаготките. Во секој од калапите ставете по едно дрвено стапче за сладолед и оставете ги во замрзнувач 10-15 минути, додека смесата не почне да се зацврстува.

Праските исечете ги на пола, отстранете ги семките и исечете ги на парчиња. Во блендер ставете ги праските, нането, 2 супени лажици шербет како и преостанатата вода, и блендирајте додека смесата не стане хомогена. Додајте ја смесата во калапите за сладолед и оставете да се замрзне добро.

Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска

Совет:

За да направите шербет, искомбинирајте еднаква количина вода и шеќер и ставете ги на тивок оган додека шеќерот не се растопи. Оставете смесата да се олади.

Вкусен и освежителен сладолед од јагода и праска


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар