Витаминска бомба: Зајакнете го вашиот имунитет со помош на ова вкусно смуди со ѓумбир

Витаминска бомба: Зајакнете го вашиот имунитет со помош на ова вкусно смуди со ѓумбир

Одличен рецепт за смуди што е комбинација од различни вкусови – но, одличен за вашето здравје!

Потребни состојки:
  • 100 милилитри вода
  • 200 милилитри свежо исцеден сок од портокал
  • 1 банана
  • 100 грама ананас
  • 50 грама ѓумбир
  • 1 кафена лажичка чиа семки
  • 1 мало парче ѓумбир
Начин на подготовка:

Излупете го ѓумбирот и исечкајте го на мали парчиња. Ставете ги сите состојки во блендер и потоа матете додека не добиете хомогена смеса. Вашата витаминска бомба ќе биде готова за помалку од 1 минута!

Кажете збогум на лошото варење на храната: Зелено смуди кое ја подобрува работата на цревата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар