Срцепарателни фотографии го покажуваат контрастот на двата света во коишто живееме

Фотографот Угур од Турција живее во близина на еден од најопасните региони во модерниот свет. Токму затоа и бил инспириран да започне со овој фото-проект, и да го освести целиот свет дека планетата е поделена на две многу спротивставени страни. Според него, сите треба да живеат според изреката: „Мир во домот, мир во светот“, и се надева дека ќе успее да ја пренесе оваа порака преку својата работа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар