Валентино, колекција пролет/лето 2015

Оваа романтична, артистичка и прекрасна колекција се издвојува по својата едноставност. Дизајните се инспирирани од модата во 18-от век која владеела помеѓу младите девојки од Европа на нивните традиционални патувања за истражување на уметноста, културата и традициите на Италија. Погледнете како оваа колекција изгледаше на модната писта во Париз…

Валентино колекција пролет/лето 2015
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар