Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Уште еднаш чудните трендови за убавина се рашируваат со неверојатна брзина. Овој пат станува збор мали уметнички ремек-дела на носот.

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Речиси секој дел од лицето го имаше својот момент. Од малите цртежи на усните, до уметноста на очните капаци, лицата беа трансформирани во вистинска уметност. Се разбира, овде се и безброј трендовите низ кои поминаа веѓите.

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Користејќи четки и сенки, мејкап артистите ги цртаат своите носови. Обично носот не е дел што би го декорирале, но со малку вежбање се добиваат навистина добри резултати.

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Изворот на овој тренд е непознат бидејќи нема една личност која може да се нарече креатор.

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Трендот не ја ограничува вашата креативност. Можете да нацртате секакви форми, или пак да ставите неколку нијанси боја на вашиот нос.

Уметност на носот: Следниот популарен тренд на Инстаграм

Дали би го пробале овој најнов тренд?

Погледнете и кои се модните трендови кои ќе владеат оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар