Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Дали има нешто подобро од егзотичниот тропски дезен, за носење во текот на најврелите денови од годината, особено за на одмор, покрај море или езеро? Ние би рекле не. Апликациите со палми, ананаси и тропски прашуми се вистински синоним за лето и затоа не треба да ја пропуштите приликата оваа сезона да се носите во духот на Јамајка, Малдиви и Бразил.

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Сам по себе тропскиот принт е впечатлив, забавен, шарен, па ќе ви биде доволен само еден детаљ, на пример маица, шорц, марама за коса или горен дел од костим за капење за да изгледате летно и разиграно.

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Во продолжение ќе пронајдете идеи кои ќе ве инспирираат да постанете вистинска тропска принцеза на плажа ова лето.

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Секако, тропскиот принт не е резервиран само за на плажа, па на следните страници ќе пронајдете инспирација да го вклучите во вашиот денски изглед во варијанти од глава до петици или пак само во едно парче облека или моден детаљ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар