Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно ги намалиле килограмите и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

Намалувањето на прекумерната тежина за многу луѓе претставува тешка битка, особено ако вашиот тренер секојдневно ви кажува да трчате по високиот рид, за да постигнете целосна трансформација на изгледот. Тешките временски услови, густите дневни распореди и секојдневниот стрес можат да бидат доволно добри изговори за да го одложувате преземањето чекори за намалување на вишокот килограми. Бидејќи сите знаеме колку е тешко да се држиме до ваквите цели, особено ако треба да намалиме голем број килограми за да дојдеме до просечна телесна тежина, денес со вас ќе ги споделиме овие успешни приказни. Погледнете ги овие 20 „пред и потоа“ фотографии и уверете се дека сè е возможно во животот. Како што рекол Нелсон Мандела, „Сè изгледа невозможно, додека не се случи“.

1. Изгубив над 80 кг и немам пријатели коишто ќе бидат возбудени за мојот успех, па се надевам дека некој од вас на интернет, ќе го цени ова.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

2. Тој ме третираше исто кога имав 220 кг, како и сега кога имам 82 кг. Љубовта не познава граници во однос на тежината или конфекцискиот број.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

3. Јас сум 30-годишна жена и ја намалив мојата тежина за 18 конфекциски броја, во период од 2 години. Секако, сега имам вишок разлабавена кожа, но тоа не е ништо од коешто треба да се плашите.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

4. Фотографијата на левата страна е стара 2 години и сè уште сум во шок што сега имам врат којшто е видлив.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

5. Ми беа потребни помалку од 2 години за да ја изгубам сета оваа тежина.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

6. Намалив голем дел од тежината, многу од тагата којашто ја чувствував и ја избричив брадата. Почнав одново да го ценам животот. Никогаш не заборавајте да се сакате себеси.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

7. Колин Кларк има Даунов синдром, но и покрај тоа успеал да ја намали тежината и да формира мускулна маса.

Луѓето на овие 20 „пред и потоа“ фотографии екстремно го намалиле вишокот килограми и ќе ве мотивираат и вас да успеете во тоа

Погледнете ги останатите фотографии на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар