Топол пијалак од јаболка

Топол пијалак од јаболка

Вкусен и здрав напиток кој убаво ќе ве стопли во овие студени денови

Топол пијалак од јаболка

Потребни состојки за 4 шолји:
  • 2 јаболка, излупени и исечени на коцки
  • 2 лажици мед
  • ¼ портокал
  • 1 ½ лажички цимет
  • ¼ лажичка каранфилче
  • 2 шолји врела вода
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер по наведениот редослед. Блендирајте околу три минути и послужете во шолја декорирана со стапче цимет.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар