Смуди за детоксикација и против стареење

Смуди за детоксикација и против стареење

Освежителен летен пијалак кој изобилува со антиоксиданси

Смуди за детоксикација и против стареење

Потребни состојки:
  • 230 грама замрзнати боровинки
  • 230 грама цвекло, исецкано на коцки
  • 230 грама лубеница, исецкана на коцки
  • 225 милилитри кокосова вода
  • 1 лажичка семки од чиа
  • 1 рака нане
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки, освен нането, во блендер и мешајте. Откако ќе се соединат сите состојки, додадете ги и листовите од нане како декорација. Сервирајте. По само неколку голтки веднаш ќе почувствувате зголемување на енергијата како и подмладување.

Совет: За најголем ефект, џвакајте го вашето смуди. Тоа помага при варењето, а со тоа ја зголемува и апсорпцијата на хранливите материи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар