Шик модни инспирации кои ќе ве инспирираат за следното возење со велосипед

Не мора да значи дека морате да носите само тренерки и патики додека се возите на велосипед. Сем Полцер, основач на блогот The Preffered Mode е фотограф и велосипедист кој постојано ги фотографира велосипедистите со стил. Во текот на своето патешествие по улиците на светот, тој фотографирал жени кои носат апсолутно сѐ – од макси здолништа, гламурозни фустани, па дури и високи потпетици.

Можеби ви изгледа чудно, но да, возможно е да возите велосипед со високи потпетици, сѐ додека штиклата не ја ставате на педалите. Не ви препорачуваме да возите велосипед додека носите штикли, но сепак ви препорачуваме да експериментирате со изгледот. Летото е наменето за експерименти. Забавувајте се, уживајте и носете го она што го сакате.

Слаткото здолниште во бордо боја одлично одговара со пастелно сината на велосипедот

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзин начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар