Сезонска колекција на фустани од Вера Ванг

Вера Ванг е најмногу позната по нејзините неверојатни колекции на венчаници, со кои се пробила во модната индустрија во 1990 година. Во 2000 година, нејзиниот ентузијазам за создавање облека за сите настани резултирала со лансирање на колекцијата наречена „подготвена за носење“ (ready-to-wear), која била широко прифатена од девојките низ светот. Софистицираноста, женствените детали и модерниот пристап на нејзините дизајни можете да го забележите и во новата „подготвена за носење“ колекција на фустани.Сезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера Ванг


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар