Секси трикови со кои и двајцата ќе излудите од страст

Почувствувајте поголема страст во интимните моменти уште веднаш. Ова се мали трикови со помош на кои ќе подивеете од страст.

seksi-trikovi-so-koi-i-dvajcata-kje-izludite-od-strast-kafepauza.mk

1. Тој нека ѝ го трие клиторисот на партнерката со јазикот преку гаќичките. Индиректната стимулација ќе биде повозбудлива отколку при директно лижење.

2. Кога ќе врне, двајцата јавете се на работа и кажете дека сте болни и докторот ве посоветувал да останете дома. Искористете го овој ден за да го соборите рекордот во секс. Правете го тоа додека не изгубите свест.

3. Додека сте на некое јавно место каде што е потполно невозможно да се извлечете за секс на брзинка, прејдете му со прстите по фармерките во меѓуножјето. Направете го тоа неколку пати и тој сосема ќе излуди и едвај ќе чека да ве раслече, полн со страст и сексуална енергија.

4. Пред да прејдете на акција, изведете му мала точка со стомачен танц. Никогаш нема да му биде доволно да гледа во вашите размрдани колкови.

5. Земете ќесичка со мраз и исцртајте му со една коцка кругови околу „алатот“. Ќе се избезуми.

6. Облечете корсет со многу врвки и замолете го да ве ослободи. Додека расте нервозата кај него бидејќи не може да ве одврзе, паралелно ќе расте и неговата желба што побрзо да ве „легне“.

7. Додека неговите другари се во близина, зграбете го за газ, милувајте се со него и смешкајте му се заводливо. Тој ќе знае дека сите тотално му завидуваат за она што нему му се случува.

8. Ќе остане со подзината уста, ако кога ќе дојде дома од работа ве најде како лежите гола на креветот, со раширени нозе. Уште подобро ако се преправате дека не ви е јасно зошто е толку запален.

9. После романтично водење љубов, следната вечер направете сесија „див и валкан секс“. Тоа значи жестоко, кожа или сатен, лисици на рацете. Ќе се чувствува како да е со друга жена.

10. За време на сексот гледајте го во очи. Тоа чувство на емоционална блискост е неверојатно.

11. Кажете му дека мора да го имате во истиот момент. Не чекајте го одговорот, туку веднаш фрлете му се.

12. Наместо да му ја лижете машкоста целосно со јазикот, свиткајте го јазикот и почнете да го движите од врвот надолу, па повторно нагоре итн.

13. Тој нека си седне на дланките и не смее да мрда, а вие изведете му сензуален танц во скут. Не дозволувајте му да ве допре, но вие опсипете го со бакнежи насекаде, по брадавиците, на косата, на прстите…

14. Секој дел од кожата каде има влакна е хиперсензитивен на допир. Затоа, посветете многу внимание на неговите брадавици и делот кај препоните и кај папокот.

15. Кажете му да ги излади усните пред да ви даде орален секс. Чувството на стегнати наместо меки усни ќе ве однесе двајцата на седмо небо.

16. Додека „мешате“ над него седејќи му во скут, раширете си ги вагиналните усни со помош на прстите.

17. Ова е малку незгодно да се изведе, но чувството е фантастично. Во мисионерска поза, вие кружете со колковите во насока обратно од стрелката на часовникот, а тој нека „меша“ во правец на движење на стрелките.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар