Секоја жена мечтае за ...

Секоја жена мечтае за…

Секое мало девојче фантазира за својата иднина. Каква жена ќе биде кога ќе порасне? Што би ја направило среќна? Ви откриваме неколку „скромни“ фантазии на девојките за кои тие размислуваат уште додека се деца.

1. Сопруг со „просечен“ физички изглед

Секоја жена мечтае за ...

2. „Едноставен“ венчален прстен

Секоја жена мечтае за ...

3. „Скромна“ свадба

Секоја жена мечтае за ...Секоја жена мечтае за ...

4. Меден месец на „кое било“ место

Секоја жена мечтае за ...

5. „Мала“ куќа во која ќе трчаат дечињата

Секоја жена мечтае за ...

6. Најубави деца на светот

Секоја жена мечтае за ...

8. Сопруг кој е фамилијарен човек

Секоја жена мечтае за ...

Момци, ова не значи дека жените се нескромни. Напротив, вие можете да ги направите среќни и со многу помалку, сѐ додека се грижите за нив. Тие едноставно сакаат да „сонуваат“ за својот идеален живот, а доколку не можете да им го овозможите, не грижете се. Тие не го ни очекуваат тоа. Дозволете им барем да уживаат во својата фантазија.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. anastasija Reply

  od se najmnogu mectaem za Robert Pattinson nisto drugo ne mi treba

 2. lorna efremova Reply

  e pa ne mi se veruva deka ima zena so nema da posaka vakov familijaren maz a bogami i taa malata kukicka

 3. Име Reply

  Браво -многу скромно, не би ни можело да биди поскромно !

 4. Име Reply

  Zaboraivte neso..
  Da e nadaren..

 5. Име Reply

  zaboraivte deka treba da e “karakteren “$$$$$$$$$$$$$$$$$$

 6. mia Reply

  hehe nadaren :))) od se ova sakam da lici na pattinson i da bide familijaren i grizliv 😀

 7. ace Reply

  Do ponezniot pol …-ne vlegvajte vo teski filmovi :))

 8. Даниела Reply

  Хахаха, нормално дека секој би го сакал ова и многу повеќе, но најлошо е кога ќе ни се срушат соништата и ќе мораме да станеме реални, па затоа сите на крајот се задоволуваме со многуу мнооогуу помалку.
  Но како и да е, убаво е да се мечтае, иако јас пред одредено време престанав, бидејќи сфатив дека повеќе вреди да го живеам животот онаков каков што е, додека и тоа ми се може. Барем јас лично веќе немам потреба да ги идеализирам нештата бидејќи конечно ја прифатив реалноста и поубаво ми е. :))) Поздрав <3

  • Olivera Reply

   Dobro e ponekogas i da bideme optimisticki nastroeni vo zivotot i da postavime celi, zatoa sto dokolku nemame celi i zivotot ne bi bil interesen.

Остави коментар