Работи кои треба да ги направите пред да имате деца

Работи кои треба да ги направите пред да имате деца

Сите велат дека децата ги менуваат работите во семејството од корен, секако во најпозитивната смисла на зборот. Еве предлог-листа на работи кои треба да ги направите пред да се решите на тој чекор. Напоменуваме, исполнувањето зависи од можностите.

Работи кои треба да ги направите пред да имате деца?

1. Појдете на 30-дневен одмор на другата страна од светот, каде културата е тотално различна.

2. Водете љубов на забрането место.

3. Учествувајте на аудиција за на ТВ или радио (само ако ве бива).

4. Направете незаборавна журка и поканете ги сите луѓе кои ги познавате.

5. Направете секси фотографии од себеси, но чувајте ги на безбедно место.

6. Научете да свирите барем на еден инструмент.

7. Научете да зборувате барем еден странски јазик.

8. Посетете го северниот пол.

9. Прочитајте најмалку 30 книги.

10. Скокнете од карпа директно во вода.

11. Планинарете.

12. Ловете риба и потоа згответе ја на плажа.

13. Јавајте коњ заедно со партнерот.

14. Посетете стриптиз-клуб во Лас Вегас.

15. Јавајте на камила.

16. Добро научете еден вид танц.

17. Заљубете се.

18. Напишете книга, па макар и мала која никогаш нема да доживее да се објави.

19. Туширајте се под водопад.

20. Прославете Нова година во центарот на Њујорк.

21. Отидете на љубовен состанок на невидено (blind date).

22. Отидете на карневал во Рио Де Жанеиро.

23. Отидете на Октоберфест во Минхен.

24. Возете се во балон на топол воздух.

25. Менувајте ги работните места додека не бидете задоволни со работата.

26. Купете си куќа или стан.

27. Купете автомобил.

28. Поминете цел ден водејќи љубов во кревет.

29. Трчајте на маратон.

30. Научете да правите коктели.

31. Кажете шега пред многу луѓе.

32. Одете на нудистичка плажа.

33. Научете еден добар магионичарски трик.

34. Научете да зготвите неколку вкусни јадења.

35. Завршете го формалното образование, но продолжете да учите.

По сè ова, подготвени сте за ова:

Работи кои треба да ги направите пред да имате деца?

Што би додале на листата?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. A Reply

  Las Vegas, New York, Rio, Minhen… aj usul malce 🙂 sepak ne sme parajlii 🙂 iako se extra zvuci 🙂

 2. veraaaaaaa Reply

  Здраво, ние сме од Македонија инаку :))))

  • Maja Reply

   HAhahaha :)) Bravo!

 3. Anomis Reply

  ne ti trebaat pari ako se saka….odi na aerodrom i kupi karta za tamu kaj so se najeftini i se taka…kje prosetas se kje vidis se…i ne ti treba hotel samo kuferce so alista neso kes i partnerot…taka najubavo kje si pomines, poubavo od toa da rezerviras vo 5 star hotel u cabo haha =]] pozdrav

 4. GoogleMePlease Reply

  vazi be… i imaj edno pola milion evra na strana

 5. Srecko Shoic Reply

  а дали треба да ја посетам и месечината

  • Lidce Reply

   car!!!

 6. taa... Reply

  Ve pozdravi muabetot 😉

 7. mimi Reply

  uste malku za da ispolnam se od ova :))))

 8. ace Reply

  Е уште на Северен пол ми остана, и готово!!! 😀

 9. joke Reply

  zna4i pred da imas deca potrosi gi parite ako gi imas prvo i posle sedi so doma so decata … hehehe

 10. Влатче Reply

  Децата неможат да заменати ниту една од овие работи,правете деца додека можете….а за шетање има време !!!

  • Veronika Reply

   Aaaa,da, ima vreme za setanje, pa ako ne kako babi dedovci da pocneme da setame, ne ti drzi voda ova

 11. Tina Reply

  Znachi deca nema da imam nikogash 🙂

 12. FilipCe Reply

  Jas zavrsiv so listata… rabotam na slucajot sega….

 13. goce Reply

  samo imajte dobar seks i uzivajte

  • GocE Reply

   hahhaa,TAKA E……

 14. Eli Reply

  po ovaa vasa lista,ni eden makedonec ne bi trebal da ima deca……

 15. aleksandra Reply

  JAvete se na nekoja “licnost”
  lizgajte se so najlon po sneg
  i spienje pod vedro nebo

 16. Марулета Reply

  уште цел ден водење љубов во кревет ми остана…хахахаха 😀

 17. Glupo Reply

  A posle toa ako neam deca? -Da prodolzam da go praam istoto?

 18. me-ow Reply

  мене уште себерниот пол ми остана :)))))))))

 19. neeeeena Reply

  hahahhahahaah ako cekam sevo ova da se ispolni nikogas nema da imam dete so ovoj nas standard 😀 😀

 20. Јас Reply

  2. Водете љубов на забрането место. Мммм…. на кејот на Вардар?!

 21. IDontKnow. Reply

  Dadete mi gi parite i drugata e zavrzena 🙂

 22. Darko Reply

  За пари не е проблем, пари нема 😀

 23. ivona Reply

  mnogu gledate discovery channal pa ste se vnesle u prikaznata na deckoto napravi 100raboti pred da umres

Остави коментар