Новата вила на Бритни Спирс

Новата вила на Бритни Спирс

Американската пејачка, Бритни Спирс живее во областа Калабасас, Лос Анџелес или поточно во вила која е проценета на 8,9 милиони американски долари. Но очигледно на богатата пејачка и било претесно во неа, па дала учество за купување нова, уште поголема куќа, која чини 20 милиони долари, а се наоѓа на само неколку километри од старата. Во оваа приватна населба, соседи на Бритни ќе и бидат Џенифер Лопез, Озборнови и семејството Кардашијан.
Новата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсНовиот имот се наоѓа на простор од 3 ара, а куќата е распослана на 1.860 метри квадратни. Вилата има 10 спални соби, 13 купатила, а во сите има дрвен под. Една од детските соби е обоена розово, па Бритни ќе мора да се погрижи да ги задоволи вкусовите на нејзините 2 сина кои во новата куќа ќе добијат и цела соба за забава и играње.
Новата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни СпирсВо дворот има тениски терен, неколку џакузија, прекрасна градина и базен со пештери и водопад.Новата вила на Бритни СпирсНовата вила на Бритни Спирс


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. maja Reply

    tipicno amerikanski stil: ogromna kujna, koja nikogas nema da se koristi, 5 dnevni sobi, samo za pokazuvanje, masivna spalna i teniski tereni za pokazuvanje!!!

Остави коментар