Пролетно мача лате за оние кои бараат здрава замена за кофеинот

Пролетно мача лате за оние кои бараат здрава замена за кофеинот

Зелен пијалак полн со здравје

Потребни состојки:
  • 2 лажички чај од мача
  • 230 милилитри филтрирана вода на собна температура
  • 50 милилитри полномасно кокосово млеко
  • 230 милилитри жешка вода
  • 2 лажички јаворов сируп
  • 4 капки течна стевиа
  • 1/4 лажичка ванила во прав
  • 1/4 лажичка цимет во прав
Начин на подготовка:

Сипете ги сите состојки во блендер, така што ќе ја додадете жешката вода како последна состојка. Матете околу 30-тина секунди и сервирајте како топол пијалак или со лед.

Месечево млеко: Најдобриот лек против несоница и најфотогеничниот пијалак на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар