Пролетен еликсир за подобрување на имунитетот: Зелен чај со јаболков оцет

Оваа напивка е одлична за подобрување на вашиот имунитет и за целосна детоксикација на организмот…

Пролетен еликсир за подобрување на имунитетот: Зелен чај со јаболков оцет

Потребни состојки:
  • 1 лажица јаболков оцет
  • 230 милилитри зелен чај
  • 1 кафена лажичка лимонов сок
  • 1 кафена лажичка мед
  • Ситно парче ѓумбир
  • Прстофат цимет во прав (или изрендан свеж)
Начин на подготовка:

Направете го чајот како и секогаш претходно, па додајте ги во шолјата и останатите состојки. Дозволете му на ѓумбирот повеќе време да отстои за да се добие поинтензивен вкус. Пред да пиете, извадете го ѓумбирот од шолјата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар