Пристигна времето на кожни здолништа, а еве како ќе ги носиме во текот на оваа сезона

Секоја есен кожните здолништа одново и одново ги освојуваат нашите срца. Исто како кожните јакни, така и кожните здолништа станаа омилена класика и една од причините зошто ѝ се радуваме на есента. Сестрани, впечатливи и прилагодливи на различни стилови… Постојат многу причини зошто не излегуваат од мода, а за нивната популарност допринесуваат и новите тренди модели кои пристигнуваат секоја сезона.

1-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_

Вам ви преостанува да го изберете омилениот крој, должина и текстура, а за што и да се одлучите за оваа есен нема да погрешите. Се носат мини и макси модели, од брусена кожа или сјајна винила, баш како и разни силуети. А, само едно кожно здолниште во вашиот гардеробер носи низа нови модни комбинации.

2-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_

Ако сакате да играте на сигурно, комбинирајте го кожното здолниште со џемпер. Контрастот помеѓу различните текстури на ткаенини ќе ви дадат модерен и лежерен изглед, а ќе изгледате одлично со минимален труд.

7-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_

Додека не дојдат студените зимски денови, одлична комбинација ќе биде кожното здолниште со кошула или обична блуза. Без разлика што ќе изберете, вовлечете го горниот дел во здолништето, а врз него облечете тексас јакна или некоја друга наметка и ќе добиете совршена есенска модна комбинација за целиот ден.

5-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_3-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_

Уште една голема предност на кожните здолништа е тоа што се совршени за на работа, особено доколку станува збор за модел до колена. Независно од тоа дали ќе го комбинирате со некоја посвечена блуза или со обична бела блуза, работната елеганција ви е гарантирана.

6-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_8-pristigna-vremeto-na-kozhni-zdolnishta-a-eve-kako-kje-gi-nosime-vo-tekot-na-ovaa-sezona-www.kafepauza.mk_

Голем тренд за оваа есен е уште едно класично здолниште, па токму заради тоа погледнете како да го комбинирате тексас здолништето во текот на оваа есен.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

  1. radd Reply

    КОЖНИ се болестите, здолништата може да се евентуално КОЖЕНИ

Остави коментар