Правила за тројки што ќе ве научат што е важно во животот

Овие правила ќе ви помогнат да ги разберете постоењето и границите на животот. Ќе ви помогнат да сфатите кои нешта се важни, а од кои би требало да се ослободите. Па, обидете се да ги следите и уживајте во драгоцените моменти.

Правила за тројки што ќе ве научат што е важно во животот

3 нешта што не можат да се вратат:

 • Зборови
 • Шанси
 • Време

3 нешта што не смеете да ги изгубите:

 • Чест
 • Мир
 • Надеж

3 нешта што најмногу се ценат во животот:

 • Доверба
 • Убедување
 • Љубов

3 нешта на коишто не можете да им верувате:

 • Среќа
 • Моќ
 • Држава

3 нешта што ја дефинираат секоја личност:

 • Напредок
 • Почитување
 • Работа

3 нешта што ги уништуваат луѓето:

 • Лутење
 • Вина
 • Гордост

3 нешта што е најтешко да ги кажете:

 • „Ми треба помош“
 • „Извини“
 • „Те сакам“

Обидете се да ги одговорите прашањата што ќе ви го променат животот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар