Пијани гумени бонбони

За љубителите на гумени бонбони, ова е вистински деликатес!

Пијани гумени бомбони

Потребно:
 • едно пакетче гумени бонбони (најдобри се оние во вид на црви и мечиња, без шеќер на нив)
 • 200 мл вотка

Пијани гумени бомбони

Подготовка:

Во стаклен сад ставете ги гумените бонбони и прелијте ги со вотката. Бонбоните треба да пливаат во вотката и да бидат покриени со неа. Садот ставете го во фрижидер да стои два до три дена. За тоа време, гумените бонбони ќе ја впијат вотката и ќе набабрат.

Пијани гумени бомбони

Течноста што ќе остане во садот фрлете ја и пијаните гумени бонбони се готови.

Пијани гумени бомбони

Бонбоните можете да ги опијаните со секој алкохолен пијалак по ваша желба.

Пијани гумени бомбони

Забелешка: Не оставајте ги бонбоните да стојат во алкохол повеќе денови, бидејќи ќе се распаднат.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. igor Reply

  јако јако јакооо
  ова за на журка е ептен јако да се направи 😀

 2. Влаот Reply

  “Течноста што ќе остане во садот фрлете ја и пијаните гумени бонбони се готови.”???????
  Нема шанси! Кај нас у фамилија нишо не се фрла.
  Супер е постов, ама воткава не ја џиткам… грев ќе ме фати… ќе ја испијам после…па што сака нека биде!
  😀 😀 😀

 3. gaby Reply

  uffffffff sakaaaammmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poubavo nemoze da bide! <3 zatoa ve sakam be kafe pazuna najjaki ste!!! pozdrav!

 4. LOL Reply

  Ova e grozno. OD ISKUSTVO ZBORAM! Go probavme ednas. 😀

 5. Кристина Reply

  Мајка ми си ги направи пијаниве бонбони и си ги м’цка ја гледам 🙂 Јас планирам вечер со мене во град да си ги понесам, да го изненадам друштвото 🙂

 6. marijana Reply

  hahahaha jako 😀

 7. marijana Reply

  jako jako hahahaha 😀 😀 😀 😀 😀

Остави коментар