Овошни коцки мраз

Ова е една многу кул идеја која со сигурност ќе најде примена во текот на жешкото лето. Во ледени чаеви, ладни овошни сокови или во обична вода, овие овошни коцки мраз со шумско овошје ќе ви бидат вистински хит ова лето.

Овошни коцки мраз

Потребно е:
  • калапи за мраз
  • шумско овошје (свежо или замрзнато)
  • вода
Подготовка:

Подготовката е иста како и за обичните коцки мраз. Разликата е во тоа што треба да ставите помало количество вода од вообичаеното. Во секоја вдлабнатина ставете по едно од сите различни овошја и калапот ставете го во замрзнувач.

Овошни коцки мразОвошни коцки мразОвошни коцки мразОвошни коцки мраз

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

  1. Gaby Reply

    EJJJ AMA E DOBRO:)))) BRAVO…:)))

  2. Mia Reply

    Подиетално од ова – НЕМА 🙂

Остави коментар