Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот

Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот

Компанијата „Nails Inc.“ која произведува лакови за нокти создале продукт кој ќе го смени животот на сите девојки ширум светот: Лак за нокти во облик на спреј! Овој спреј за нокти е дизајниран така што се лепи за ноктите, но не и за кожата, овозможувајќи ви беспрекорен маникир секој пат кога ќе го користите.

Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот

Сè што треба да направите е да ги прскате вашите нокти 20-тина секунди и откако тој ќе се исуши, измијте ги рацете со вода и сапун. Вишокот боја ќе падне од вашата кожа, оставајќи зад себе совршено лакирани нокти. „Paint Can“ официјално излегува на 12 ноември и ќе се продава по 11 долари од парче, што со оглед на тоа колку време ќе ви заштеди, е навистина добра зделка. Погледнете како точно функционира овој спреј за нокти…

Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот(2) Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар