Ова е најдоброто време за водење љубов, а еве и зошто

Ова е најдоброто време за водење љубов, а еве и зошто

Сексот во овој период е исклучително корисен за вашето здравје и за вашето тело, а ги намалува и шансите за срцев удар.

Ова е најдоброто време за водење љубов, а еве и зошто

Според истражувањето спроведено минатата година, најдоброто време за секс е во 9 часот во недела наутро.

Меѓутоа, не само што ќе го намалите нивото на стрес, туку ќе доживеете и поголема интимност со партнерот. Без разлика дали ќе доживеете оргазам или не, сексот е одличен за започнување на денот.

Во утринските часови имате најмногу енергија, освен ако не сте спиеле цела ноќ, така што сексот е многу поквалитетен. Сексот наутро е многу попријатен бидејќи на почетокот на денот имате високо ниво на тестостерон.

Тестостеронот е хормон што секој од нас го има во своето тело и тој е одговорен за сексуалната желба. Кај мажите, повеќе тестостерон значи посилна ерекција и повеќе сила, па сексот ќе трае подолго.

Дали има подобар начин да се започне денот? Веројатно нема. Затоа, подгответе се за в недела.

Прочитајте како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар