Ослободете се и од најсилната главоболка за само 5 минути

Ослободете се и од најсилната главоболка за само 5 минути

Главоболките се многу непријатни. Покрај тапата болка, оваа многу честа појава предизвикува нервоза, раздразливост и пад на концентрацијата. Меѓутоа, благодарение на овој стар проверен рецепт од само 3 состојки, ќе можете да се ослободите од главоболката за само 5 минути.

Ослободете се од најсилната главоболка за само 5 минути

Потребни состојки:
  • Прстофат сол
  • 1 чаша вода
  • 1 лажичка лимонов сок
Начин на подготовка:

Во шолја ставете лажица топла вода. Потоа додадете ја солта и мешајте додека таа не се стопи. Потоа додадете го лимоновиот сок и наполнете ја чашата со ладна вода. Измешајте ги состојките и испијте го пијалакот.

Како делува?

Пијалакот за 5 минути ќе ја ублажи или целосно ќе ја отстрани главоболката. Доколку имате потреба, повторете ја истата постапка по 2, 3 часа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар