Омилената боја за боење на вашето дете открива многу за неговиот карактер

Омилената боја за боење на вашето дете открива многу за неговиот карактер

Експертите тврдат дека изборот на бојата што доминира на детските цртежи може многу да открие за карактерот на вашите најмали. Ако досега не сте обрнале внимание на ова, погледнете ги цртежите на вашите деца и откријте која боја најмногу им доминира и дознајте што тоа кажува за нив.

Сина

Оваа боја е омилена на социјално интелигентните и грижливи малечки.

Жолта

Бојата на сонцето ја избираат веселите, топлите и интелигентните дечиња.

Розова

Оваа боја е показател дека вашето дете има изразена потреба за љубов и почитување од најблиските, како и внимание од околината.

Црвена

Црвената боја најчесто се поврзува со љубопитноста и постојаната потреба за возбудувања.

Зелена

Бојата на тревата доминира на цртежите на децата што сакаат да бидат различни. Тие се вистински уметнички души што ја обожаваат слободата.

Виолетова

Оваа нијанса открива дека вашето дете сака да презема иницијатива и е сигурно во себе.

Искрено писмо од мајката чии деца не се одлични ученици: Постои нешто поважно од петките во училиште!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар