Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Ова е најубавото време во годината, а исто така и време кога повеќето се најмногу зафатени. Ослободете се од една обврска, а истовремено останете во тренд и оваа сезона така што ќе изберете некои од овие бои на лакови, со коишто вашите нокти ќе изгледаат прекрасно.


1. Светкаво златна боја

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Со оглед на тоа што златниот лак обично повеќе одговара на темните тенови на кожата, оваа нијанса може да ја користат и личностите со посветол тен.

2. Розово-златна боја со сјај

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Наместо само златна, користете ја оваа мешана боја од розова и златна нијанса, а со светкавите елементи ќе постигнете понежен изглед.

3. Сива боја како нијанса на гулаб

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Ова не е обична сива боја, туку изгледа малку поматна. Можеби ова е вашата неутрална боја за оваа сезона?

4. Сребрена нијанса

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Оваа нијанса има метален сјај кој ќе изгледа неодоливо на вашите нокти!

5. Темно црвена

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Во склоп со новогодишните и божиќните декорации, со оваа боја нема да погрешите.

6. Темно зелена

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Оваа нијанса на шума ќе ви одговара со вашите домашни декорации, а исто така е и позабавна отколку обичните зелени нијанси.

7. Светкаво црна

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Иако со црното никогаш нема да погрешите, дополнете ја оваа боја со светкави елементи за да изгледате поелегантно и повпечатливо.

8. Кафеава боја со сјај

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Бојата на земјата надополнета со малку сјај е совршена комбинација за да изгледате поразлично овој месец.

9. Црвена боја со нијанса на вишна

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Оваа црвена нијанса одлично ќе одговара на вашата потемна зимска облека.

10. Бисерна боја

Одлични за во декември: 10 најпопуларни бои за нокти што можете да ги носите овој месец

Оваа боја одговара на секоја сезона, но особено доаѓа до израз овој период од годината. Исто така таа е добра затоа што со неа пократките нокти изгледаат подолги.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар