Новата колекција на Луј Витон за есен/зима 2013

Модната куќа Луј Витон ја претстави својата нова колекција за есен/зима 2013. Необичното видео со наслов „Pret-а-Porters“ ја претставува најновата колекција на модните писти. Видеото го изработил мајсторот за фотографија, Џон Врајт.Новата колекција на Луј Витон за есен/зима 2013Луј Витон ни ги претставува своите нови, чудни капи, впечатливи очила за сонце, уникатни чанти, скапоцени палта и креативно дизајнирана облека.

Есенската колекција става акцент на деталите, што е невозможно да не го забележите доколку гледате внимателно.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар