Нијанси на руса коса: Врвен водич за блондинки со кој треба да појдете на фризер

Колку пати сте отишле на фризер и сте побарале одредена нијанса на руса боја за коса, но сте добиле нешто со што не сте биле задоволни? Оваа боја на коса е многу специфична и доаѓа во различни нијанси, започнувајќи од белите и сребрените, па сè до жолтеникаво-златните. Затоа понекогаш е потребно доста искуство со цел да ја погодите вистинската нијанса. Погледнете го овој водич кој ќе ви помогне да ја издвоите вашата омилена нијанса…

Врвен водич за блондинки


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар