Неверојатен пијалак што лекува, разладува и ги топи килограмите

Високите температури го намалуваат апетитот, а готвењето над жежок шпорет не претставува задоволство за никого. Ако барате лесен оброк со кој ќе внесете здрави калории, витамини и минерали, пробајте го овој течен оброк што ќе ве освежи, заштити и ќе ви помогне во борбата против килограмите.

Неверојатен пијалак што лекува, разладува и ги топи килограмите

Потребни состојки:

  • 2 раце спанаќ
  • 70 грама капини
  • 1 рака боровинки
  • Половина краставица
  • Неколку листови нане
  • 1 лажица сок од лимон или портокал

Начин на подготовка:

Измијте ги разладените овошје и зеленчук. Капините и краставиците исечкајте ги и сите состојки ставете ги во блендер. Добро измешајте, а ако сакате постуден пијалак додајте и неколку коцки мраз.

Овој пијалак содржи железо, хранливи влакна, протеини, електролити, калиум, магнезиум, витамини К, А, Ц, Б1 и Б6, фолна киселина и флавоноиди.

Пробајте го и овој рецепт за витаминска вода за освежување и полесно справување со летните горештини.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар