Неколку лекции за носењето костим за капење што треба да ги научите од Џенифер Лопез

Неколку лекции за носењето костим за капење што треба да ги научите од Џенифер Лопез

Џенифер Лопез привлекува големо внимание на социјалните мрежи секој пат кога ќе се фотографира во костим за капење. Нејзината колекција е разновидна, а во секој модел изгледа фантастично!

Совршена боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Најпрво треба да откриете која боја ви одговара најмногу, според тенот на кожата и косата.

Идеален детаљ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Изберете ѓердан или друг накит за да го комплетирате вашиот аутфит за на плажа!

Играјте си со остатокот од комбинацијата

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Носете стари, предимензионални маици и шорцеви над костимот за капење. Или бидете малку погламурозни, исто како Џенифер Лопез што носи свилени наметки на плажа.

Држете се до класиката

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Дури ни Џенифер Лопез не може да им одолее на класичните бикини што се врзуваат зад вратот. Овој костим за капење никогаш нема да излезе од мода.

Не заборавајте на неутралните бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Иако повеќето се одлучуваат за светли бои кога станува збор за костимите за капење, пробајте некои неутрални нијанси.

Назад во минатото

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Бикините со висок струк се повторно во мода, како и класичните едноделни костими за капење.

Експериментирајте

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Наместо бикини во една боја, пробајте шарен костим за капење.

Плажата како модна писта

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Костимот за капење треба да го гледате како парче облека. Комбинирајте го долниот дел со маица. Играјте си со стиловите и бидете вистинска модна икона на плажа!

Прочитајте каков накит ќе се носи ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар