Не, ова дефинитивно не е тоа што помисливте, а неопходно ѝ е на секоја жена!

Дали сте слушнале за силиконско сунѓерче и знаете ли за што служи? Со оглед на тоа дека многу потсетува на имплантите кои се вградуваат во градите, ни беше интересно да му посветиме повеќе внимание на овој интересен изум.

1-ne-ova-definitivno-ne-e-ona-na-shto-pomislivte-a-neophodno-i-e-na-sekoja-zhena-www.kafepauza.mk_

Дефинитивно нема дилема – иако личи на имплант за гради, дефинитивно не служи за тоа. Неговата намена е сосема поинаква и жените ширум светот се луди за него. Всушност, во прашање е сунѓерче (бјути блендер), кое дамите го користат за изедначување на нијансите на своето лице. Секако, тоа е како бјути блендерите на кои сме навикнати и кои имаат своја цел, но ова сунѓерче е многу побарано и попопуларно ширум светот.

Освен тоа што одлично ја размачкува и контурира бојата на пудрата, коректорот и руменилото на вашето лице, неговата најголема корисност се крие во провидноста. Зошто? Поради една причина. Додека го користите, јасно ја гледате бојата која ја добивате со мешањето различни нијанси.

Исто така, добрата страна на овој производ е тоа што за неговото одржување е потребен минимален труд и можете да го миете буквално после секое користење.

Не е потребно да внесувате никаков напор, туку само да го ставите под млака вода и лесно да го истриете со течен сапун. Исто така, фрлањето на ваквите козметички производи можете да го сведете на минимум.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар