Направете здрав чипс со зачини за 5 минути во микробранова

Направете здрав чипс со зачини за 5 минути во микробранова

Ретко кој може да одолее на купечките чипсови и на пржените компирчиња, но проблемот е во тоа што тие не се здрави, а сè повеќе луѓе стануваат сè повеќе свесни дека треба да внимаваат на својата исхрана. Не мора да се откажете од чипсот, бидејќи благодарение на овој видео совет лесно и брзо можете да го подготвите сами и да бидете сигурни дека ќе добиете здрав производ, и тоа зачинет по ваш вкус.

Направете здрав чипс со зачини за 5 минути во микробранова

Потребно ви е:
  • Ренде
  • Компири (обични или слатки)
  • Малку масло
  • Зачини по избор (оцет и сол, сусамово масло и сол, пармезан и лук во прав…)
  • Хартија за печење
  • Микробранова печка

Откако ќе ги подготвите и ставите да се печат, би требало да бидат готови за максимум 5 минути. Погледнете го видеото за деталите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Радмила Reply

    Здравје и микробранова не одат заедно. Тоа се знае од многу одамна.

Остави коментар