Најдобрите подароци за вашата сакана според 12 девојки - Part 2

Најдобрите подароци за вашата сакана според 12 девојки

6. Велосипед

(6)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Имам спомнато дека сакам велосипед безброј пати. Дури имам и фотографија од оној што го сакам. Бидејќи е скап, важно е да ви споменам дека роденденот ми е на крајот на декември, па добивам еден голем подарок за роденден и за Божиќ.“ – Емили, 23

7. Колан (за да престане да го позајмува вашиот)

(7)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Сакам нешто што навистина ми е потребно, а во овој случај тоа е убав кожен колан. Постојано го позајмувам неговиот.“ – Изабел, 21

8. Филмови кои ќе ги гледате заедно

(8)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Моето момче сака акциони филмови, но навистина се изненадив кога дознав дека ја сакал и серијата „Дадилката“ (The Nanny) кога бил мал. Ми се допадна кога ми ја купи целата серија и кога ја гледавме заедно.“ – Елиса, 29

9. Хеланки

(9)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Само што почнав со вежбање и немам многу спортска облека. Па овој подарок навистина ќе ми помогне да се чувствувам самоуверено.“ – Роуз, 24

10. Членство во јога студио за двајцата

(10)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Ова е нешто што сигурно би го користела, а ако одиме заедно уште подобро. Еднаш го однесов момчето на јога и не беше воопшто лош. Вежбањето е одличен начин да се замени калоричната вечера. Бидејќи веќе сме стари, потребна ни е причина да излегуваме почесто.“ – Мариса, 26

11. ББ крем

(11)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Ова е како пудра и крем во едно, и покрај тоа има заштитен фактор 35. Прв пат го купив пред 2 години и сè уште го имам истото шишенце. Ретко го користам бидејќи не можам да си дозволам повеќе, па навистина би ми се допаднал овој подарок.“ – Кити, 24

12. Рачен часовник

(12)najdobrite-podaroci-za-vashata-sakana-spored-12-devojki-kafepauza.mk

„Според мене подароците од партнерот треба да бидат нешто убаво или нешто што не би си го купила сама. Одлична идеја за подарок е нешто што ќе го користам долго време, како на пример рачен часовник или убава чанта. Овој подарок кажува дека тој гледа иднина со мене и сака да инвестира во нашата врска. Не ми е важно колку чинел подарокот, туку важно ми е времето кое го поминал за да одлучи што да ми купи.“ – Кејти, 27

Погледнете ги и овие совршени подароци за љубителите на кафе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар