Најбрзиот лек против вирусни брадавици кој не чини ни еден денар

Вирусните брадавици можат да се појават на кој било дел од телото, но најчесто излегуваат на рацете и табаните, и тоа во текот на летните месеци. Нема потреба да трошите пари на скапи третмани за да се ослободите од нив, бидејќи решението се наоѓа во вашата кујна. Еве ефективен рецепт со кој ќе се спасите од нив.

0-najbrziot-lek-protiv-virusni-bradavici-koj-ne-chini-ni-denar-kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • Јаболков оцет
  • Фластер или вата и леплива лента за газа
Начин на подготовка:

Капнете од јаболковиот оцет (по можност, домашен) на средина од фластерот. Натопениот фластер залепете го директно на брадавицата. Ако лепилото од фластерот не се лепи доволно, прицврстете го со леплива лента и уште еден фластер. Оставете го да делува преку ноќ и истата постапка повторете ја идниот ден. Постапката треба да се повторува 5 дена секојдневно, а ако е потребно повторете ја и повеќе додека брадавицата не се исуши и не испадне.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар