Можеби цел живот погрешно пржите јајца на око

Го ставате тавчето на рингла, турате масло, го загревате на висока температура и ги кршите јајцата врз него. Потоа налевате од загреаното масло и така ги допржувате. Веројатно ова е начинот на кој цел живот пржите јајца, но дефинитивно не е единствениот, ниту пак најдобриот.

mozhebi-cel-zhivot-pogreshno-przhite-jajca-na-oko-kafepauza.mk

Решението е всушност многу едноставно. Наместо на силна, загрејте го маслото на умерена температура, па откако ќе ги додадете јајцата, сè што треба да направите е да ги поклопите со капак. На тој начин температурата ја заробувате во просторот, па белката нема да загори додека се готви жолчката. Штом белката веќе не е течна, тргнете го тавчето од оган и доколку сакате жолчката да ви биде потврда, оставете го тавчето поклопено уште неколку минути. Погледнете како сето ова изгледа во пракса.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар