Морате да ги пробате: Полнети солени крофнички

Се топат во уста

morate-da-gi-probate-polneti-soleni-krofnichki-kafepauza.mk

Време на подготовка: 90 минути
Потребни состојки:
  • 1 коцка квасец
  • 400 г брашно
  • Сол по вкус
  • 1 лажица шеќер
  • 100 мл млеко
  • 2 жолчки
  • 200 мл + 2 лажици павлака
  • 70 г маргарин
  • 150 г шунка или кашкавал
  • Масло по потреба
Начин на подготовка:

Квасецот потопете го со млако млеко и оставете го да нарасне. Во сад за мешање соединете ги брашното, шеќерот и солта. Маргаринот изматете го со жолчките и 200 мл павлака, а потоа додадете го брашното како и нараснатиот квасец и замесете тесто. Оставете да нарасне.

За филот:

Шунката или кашкавалот исечкајте ја на коцкички. Нараснатото тесто развлечете го со сукало. Со кружна модла направете кругови, но не вадете ги. На секој круг ставете малку шунка и павлака, па преклопете ги со околниот дел од тестото. Вадете ги крофните со модлата и пржете ги.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар